Назад Назад

Що потрібно знати для правильного розрахунку опалення?

Що потрібно знати для правильного розрахунку опалення?

Вибір правильної потужності нагрівача - це не тільки гарантія задовільного використання, але і продуктивності. Обігрівач із занадто низькою потужністю не зможе забезпечити тепловий комфорт в приміщенні, коли температура зовнішнього повітря впаде до мінусової. Обігрівач із занадто великою потужністю займе дуже багато місця в кімнаті, він буде більш дорогим (як покупка, так і використання).


Чим вище потужність пристрою при певних параметрах, тим вище температура, яку ви зможете отримати у ванній кімнаті, кімнаті або кухні.


Щоб вибрати потужність і розмір необхідного приладу, ми повинні спочатку визначити потребу в теплі приміщення, в якому він повинен бути встановлений.


Потужність обігрівача і площа приміщення


Потреба в теплі зазвичай становить від 60 до 200 Вт / м².


При виборі потужності варто враховувати не тільки розміри приміщення, але і тип утеплення стін. У будинках з хорошою теплоізоляцією, де втрати тепла нижче, приладу меншої потужності достатньо для обігріву приміщення.


Як це виглядає на практиці?


У будинках з хорошою теплоізоляцією k = 0,3 Вт / м²К (10 см полістиролу з багатошаровими стінами або одношаровими стінами - з газобетонних блоків товщиною 36,5 см), потреба в 60 Вт / м² для багатоповерхових будинків або з мансардою, 70 Вт / м² для одноповерхових будинків.


У будинках з обмеженою ізоляцією k = 0,7 Вт / м²К (5 см пінополістиролу) потреба становитиме 90 Вт / м² для багатоповерхових будинків або з мансардою, 100 Вт / м² для одноповерхових будинків. У будинках без ізоляції, k = 1,2-1,5 Вт / м², потреба буде 130-140 Вт / м² для багатоповерхових будинків або з мансардою, 150-200 Вт / м² для одноповерхових будинків.


Припускаючи, що стандартна висота кімнат становить 2,7 м, ви можете успішно припустити, що в добре ізольованому приміщенні для обігріву 1 м² площі потрібно близько 80 Вт.


У будівлях з поганою теплоізоляцією він складе близько 120 Вт / м².


Приклад: для обігріву поверхні ванної кімнати 2х3 м і стандартної висоти 2,7 м, розташованої в центрі квартири, вам знадобиться обігрівач потужністю близько 500 Вт.


Якщо кімната має скоси або має нестандартну висоту, ви можете розрахувати потужність на основі обсягу. У цьому випадку передбачається 40 Вт / м³ для добре ізольованих будівель і 60 Вт / м³ для менш ізольованих місць.


Приклад. Для обігріву великій, просторій вітальні розміром 4х5 м, висотою 3,5 м і об'ємом 70 м³ вам буде потрібно радіатор потужністю 2500 Вт.


Призначення обігрівається і потужності радіатора


Для приміщень однакових розмірів потреба в теплі для кухні, спальні, вітальні та ванної кімнати буде різною. На кухні додаткову опалювальну функцію виконують працюють побутові прилади, у ванній краща температура повітря повинна бути трохи вище, ніж, наприклад, у вітальні або холі.


Для приміщень, таких як вітальня, кухня або передпокій, де оптимальна температура повітря не повинна перевищувати 20 градусів за Цельсієм, потреба в теплі становить:


* 70-80 Вт / м² - для приміщень з не більше ніж одним зовнішнім вікном або зовнішньою стіною.


* 80/100 Вт / м² для приміщень з більш ніж одним зовнішнім вікном або зовнішньою стіною.


Для приміщень, де оптимальна температура повітря повинна складати близько 24 градусів за Цельсієм (наприклад, у ванних кімнатах), потреба в теплі становить:


* 100 - 120 Вт / м² для приміщень без вікон і зовнішніх стін.


* 130 - 150 Вт / м² для приміщень з одним зовнішнім вікном або зовнішньою стіною.


Найкраще місце для розміщення радіатора в кімнаті - під вікном або зовні стіни будівлі. Важливо, що якщо ви збільшите поверхня засклення або розмістіть радіатор в іншому місці, ніж ви планували, може знадобитися збільшити його потужність.


Інша розташування означає, що потужність обігрівача повинна бути на кілька відсотків вище.


Збільшення потужності також може бути необхідно, якщо ви вирішите закрити прилад (наприклад, з естетичних міркувань). У крайніх випадках воно повинно бути більше в два рази.


Ви можете звернутися до наших менеджерів, щоб раcсчітать розміри і потужність обігрівача за номером 044- 332-0-332 або залишайте заявку на сайті teplomax.com.ua.

Теги: