Назад Назад

Розрахунок системи опалення: параметри, поради, формули

Розрахунок системи опалення: параметри, поради, формули

Вибір правильної потужності обігрівача - це в першу чергу гарантія ефективної продуктивності. Обігрівач із занадто низькою потужністю не зможе забезпечити тепловий комфорт в приміщенні, коли температура зовнішнього повітря впаде до глибоко мінусовій. Обігрівач ж із занадто великою потужністю буде більш габаритний і відповідно більш дорогою.

Багато беруть обігрівачі «TeploMAX» з невеликим запасом потужності, і їх рішення цілком обдумане, оскільки на рахунку за опалення це ніяк не вплине. Хоч ви будете обігрівати 10 квадратних метрів малим обігрівачем, хоч великим - скільки електроенергії буде витрачено - рівно стільки і отримаєте тепла. Але при цьому більш потужні прилади "Тепломакс" швидше обігріють приміщення "на холодну" після відключення, або при повному провітрюванні.

Таким чином потрібно взяти за правило наступне твердження: "більше можна, менше не можна". І ось тут уже потрібен точний розрахунок цього "мінімуму", і наскільки більше є сенс брати?

Щоб вибрати потужність і розмір необхідного приладу, потрібно визначити приблизне споживання тепла приміщенням, в якому він буде встановлений. Чим вище потужність пристрою, тим вище температура, яку ви зможете отримати в тій чи іншій частині приміщення. Але потрібно також не забувати і про швидкість обігріву на холодну, а не тільки про можливості підтримки максимальної температури.

Потужність обігрівача і площа приміщення


Потреба в теплі зазвичай становить від 60 до 200 ват на квадратний метр приміщення. Але розрахунки залежать і від багатьох інших параметрів, про це нижче. При виборі потужності обігрівачів слід враховувати не тільки розміри приміщення, а й вид стін, їх утеплення і.т.д. Наприклад, в будинках з хорошою теплоізоляцією, де втрати тепла низькі, досить розрахунку по нижній межі потужності з нашої формули. У приміщення з поганою теплоізоляцією відповідно потрібні прилади "Тепломакс" потужніший.

Як це виглядає на практиці?

 • У будинках з відмінною теплоізоляцією досить від 30 Вт / м². Це приміщення з багатошаровими стінами з полістиролу (від 10 см.), Або зі стінами з газобетонних блоків товщиною не менше 36 см.

 • Мінімум в два рази більше потужності потрібно для багатоповерхових будинків, або одноповерхових будинків з мансардою. Це від 60 Вт / м².

 • Від 70 Вт / м² для одноповерхових будинків.


Від чого залежить розрахунок потужності обігрівачів «TeploMAX»?

 • Від кількості вікон і їх площі
  Вікна є прямим постачальником холоду з вулиці. Які б хороші і ізольовані небилиці вікна, вони все одно є головною причиною тепловтрат в приміщенні. Саме тому так ефективні обігрівачі "Тепломакс", тому що вони створюють теплову завісу і мінімізують втрати тепла! Відповідно, чим більше вікон і їх площа - тим більшої потужності повинні бути обігрівачі.

 • Від площі зовнішніх промерзають стін
  Так, саме так - промерзають. Як би ви не утеплювали стіни, мороз з вулиці все одно буде намагатися їх "пробити", і буде регулярно поставляти холод. Якщо ваша квартира / магазин / офіс або інше приміщення знаходиться всередині будівлі і закрите від зовнішнього холодного повітря стінами інших приміщень - то вам пощастило і знадобитися менше тепла для опалення. Але якщо кількість зовнішніх стін більше нуля, то цей дуже важливий фактор потрібно враховувати при виборі обігрівачів.

 • Від площі приміщення
  Тут все просто - чим більше площа, тим потрібно більше потужність обігрівачів "Тепломакс". Початкові формули розрахунку ми вже навели вище, але щоб правильно порахувати, потрібно враховувати все що може вплинути в комплексі, а тому прочитайте статтю до кінця.

 • Від матеріалів стін
  Це дуже важливий фактор, оскільки, чим гірше теплоізоляція приміщення, тим більше тепла воно постійно втрачає, і відповідно вимагає більшої потужності ваших обігрівачів для підтримки необхідної комфортної температури. У будинках зі слабкою теплоізоляцією (для багатоповерхових будинків або будинків з мансардою) утеплених наприклад від 5 см. Пінополістиролу, потреба становитиме 90 Вт / м², і 100 Вт / м² для одноповерхових будинків.  У будинках без ізоляції (для багатоповерхових будинків або з мансардою) вам знадобиться мінімум 130-140 Вт / м². Для одноповерхових будинків - 150-200 Вт / м².

 • Від висоти стелі
  Припускаючи, що стандартна висота кімнат становить 2,7 м, ви можете порахувати, що в середньо-ізольованому приміщенні для обігріву 1 м² площі буде потрібно близько 80 Вт. Тоді як в приміщеннях з поганою теплоізоляцією необхідна потужність складе близько 120 Вт / м². Приклад 1. Для обігріву ванної кімнати 2х3 м. І стандартної висоти 2,7 м, розташованої в центрі квартири, вам знадобиться обігрівач потужністю близько 500 Вт. Якщо кімната має скоси, або має нестандартну висоту, ви можете розрахувати потужність виходячи з обсягу. У цьому випадку передбачається 40 Вт / м³ для добре теплоізольованих будівель і 60 Вт / м³ для менш утеплених приміщень. Приклад 2. Для обігріву великій, просторій вітальні, розміром 4х5 м., Висотою 3,5 м., І обсягом 70 м³ вам буде потрібно радіатор потужністю 2500 Вт.

 • Необхідна температура
  В одному приміщенні практично завжди потрібна різна температура в різних його частинах. Наприклад якщо це магазин, то для технічних приміщень немає необхідності такої ж температури повітря, як для основної площі, де знаходяться люди. Тому вибір потужності обігрівачів «TeploMAX» буде відрізнятися для різних частин приміщення: Для приміщень однакових площ потреба в теплі для кухні, спальні, вітальні та ванної кімнати буде різною. На кухні додаткову опалювальну функцію виконують працюють побутові прилади, у ванній ж переважно щоб температура повітря була трохи вище, ніж наприклад, у вітальні або холі.


Резюмуючи все вище написане, можна приблизно порахувати:
Для таких приміщень, як вітальня, кухня або передпокій, де оптимальна температура повітря не повинна перевищувати 20 градусів за Цельсієм, потреба в теплі становить:

 • 70 - 80 Вт / м² - для приміщень з не більше ніж одним зовнішнім вікном або зовнішньою стіною (що межують з вулицею).

 • 80 - 100 Вт / м² для приміщень з більш ніж одним зовнішнім вікном або зовнішньою стіною (що межують з вулицею).


Для приміщень, де оптимальна температура повітря повинна складати близько 24 градусів за Цельсієм (наприклад, у ванних кімнатах), потреба в теплі становить:

 • 100 - 120 Вт / м² для приміщень без вікон і зовнішніх стін.

 • 130 - 150 Вт / м² для приміщень з одним зовнішнім вікном або зовнішньою стіною.


Найкраще місце для розміщення обігрівача в кімнаті - це під вікном або біля стін, що межують з вулицею. Важливо! Якщо ви збільшите поверхня засклення або розмістіть радіатор в іншому місці, ніж ми рекомендуємо, то може знадобитися збільшити його потужність.

Чи не загубилися ще в цифрах? Якщо ви не впевнені в своїх розрахунках, то краще за все зверніться за безкоштовною консультацією до наших менеджерів, вони точно розрахують потужність обігрівачів «TeploMAX» виходячи з площі і типу вашого приміщення. Або замовте прорахунок через сайт - форма замовлення прорахунку знаходиться в меню. Телефонуйте: 044-332-0-332 або залишайте заявку на нашому сайті!

Теги: