Як заощадити на електричному опаленні: поради 2024р

У світлі подій поточної обстановки та війни зниження витрат на електроенергію набуває особливої актуальності для багатьох домогосподарств і виробництв в Україні в цей зимовий період. З урахуванням підвищення вартості енергоресурсів та нестабільності ситуації, люди прагнуть вживати заходів щодо ефективного управління енергоспоживанням, щоб заощадити на рахунках за електроенергію та забезпечити більш економічні умови опалення. Раціональне використання опалювальних систем, покращення теплоізоляції, а також впровадження енергозберігаючих технологій стають ключовими стратегіями для забезпечення тепла та комфорту в умовах підвищеної економічної невизначеності.

Економія на електричному опаленні - це комплекс заходів, використання яких допомагає значно знизити рахунки за електроенергію, зберігаючи при цьому комфортну температуру в приміщенні.

Утеплення – завдання №1

Фінансові витрати на опалення тісно пов'язані з ефективністю теплоізоляції приміщення. Чекати холодів необов'язково, щоб звернути увагу на проблеми утеплення вашої будівлі. Вирішіть це питання заздалегідь. Жодна система опалення не впорається із завданням, якщо в приміщенні є значні втрати, такі як тонкі стіни, щілини, недостатньо утеплена покрівля, фасад, вікна та інші аспекти. Питання про енергозбереження потребує постійної уваги. Поліпшення теплоізоляції не лише дозволить скоротити витрати на опалення, а й створить комфортні та затишні умови роботи та проживання. Увага до деталей утеплення попереду часу допоможе уникнути зайвих витрат та забезпечить ефективне використання електроенергії у майбутньому.

как сэкономить на электрическом отоплении

Підбір енергоефективного обігрівача

Опалювальні пристрої Тепломакс, що представляють інноваційні радіатори опалення, вирізняються високою потужністю та сучасними технологіями. Їхня ефективність особливо проявляється у просторих приміщеннях, де вони успішно здійснюють обігрів найбільших площ (навіть найменший обігрівач здатний зігріти приміщення площею 15 м2, тоді як найбільший – 45 м2). Вбудовані в ці обігрівачі програматори дозволяють раціонально керувати енергоресурсами та економити до 50% на витратах на опалення. Вони характеризуються низьким енергоспоживанням, що становить лише 0,6 кВт/год. Такі теплові пристрої надають сучасні рішення для ефективного обігріву, а їх вбудовані технології роблять їх надійним вибором для забезпечення комфорту та економії електроенергії.

Електрорадіатори Тепломакс створюють теплову завісу, яка відсікає мости холоду (які створюють, наприклад, вікна), що дозволяє підтримувати комфортну температуру, при цьому мінімізуючи витрати на електроенергію.

Порівняльний аналіз вартості використання різних обігрівачів в залежності від тарифів електроенергії наведено нижче.

Обігрівач Тепломакс:

 • Денний тариф: 665,28 – 700 грн/місяць
 • Нічний тариф: 332,64 – 400 грн/місяць

Керамічна панель:

 • Денний тариф: 1 330,5 – 1 400 грн/місяць
 • Нічний тариф: 665,28 – 700 грн/місяць

Масляний радіатор:

 • Денний тариф: 1 520,64 – 1 600 грн/місяць
 • Нічний тариф: 760,32 – 800 грн/місяць

Конвектор:

 • Денний тариф: 1 425,6 – 1 500 грн/місяць
  Нічний тариф: 712 – 800 грн/місяць

Інверторний кондиціонер:

 • Денний тариф: 1 900,8 грн/місяць
 • Нічний тариф: 950 – 1 000 грн/місяць

Використовуйте електрообігрівачі з термостатом та програматором

Скористайтеся терморегуляторами для ефективного керування електричними обігрівачами. Терморегулятори, також відомі як термостати, реагують на температуру повітря у приміщенні, забезпечуючи точне регулювання тепла. Рекомендується встановити по одному терморегулятору в кожній кімнаті, який контролюватиме роботу встановленого в ній опалювального обладнання, будь то один обігрівач або декілька.

Якщо у ваших обігрівачах є дроти та вилки, кожен з них можна підключити з використанням індивідуального розеткового термостата, який вставляється в розетку, а в нього вставляється вилка обігрівача.

Використання терморегулятора призведе до помітної економії електроенергії. При правильному налаштуванні тривалість роботи панельних інфрачервоних обігрівачів обмежиться 5-7 годинами на добу. Крім того, термостати здатні підтримувати мінімальну температуру за тривалої відсутності людей у приміщенні, що особливо зручно для заміських будинків, дач, під час відпусток чи відряджень. Ефективне використання терморегуляторів не тільки забезпечує комфорт, а й сприяє економії електроенергії.

В ідеалі, вибирайте електрообігрівач із вбудованим терморегулятором, ще краще подвійним – налаштування температури повітря та самого обігрівача дозволяє значно економити на опаленні. Приклад радіатора із такими датчиками – Тепломакс.

Крім того, обігрівачі Тепломакс оснащені програматорами для ефективного керування системою опалення, що дозволить вам планувати роботу опалювальної системи в режимі погодинного та понеділкового графіка. Це практичне рішення дозволяє додатково заощадити електроенергію лише на рівні до 20-30%. Програматори активують обладнання тільки в потрібний годинник або в певні дні тижня. Наприклад, вночі система опалення може перебувати в режимі підтримки, а за годину до повернення людей на виробництво автоматично підвищить температуру в приміщенні до комфортного рівня. Такий підхід не тільки забезпечує економію електроенергії, але й дозволяє створити оптимальні умови тепла, що відповідають вашому розкладу та перевагам.

Використовуйте багатотарифні лічильники

При впровадженні двотарифного лічильника система обліку електроенергії працює за таким принципом: у період з 7:00 до 23:00 вартість електроенергії розраховується за повним "денним" тарифом, а в період з 23:00 до 7:00 застосовується так званий "нічний" тариф , Що становить лише 70% від звичайного. У цій системі відсутні приховані витрати, що дозволяє максимально задіяти електроенергію вночі і реалізувати значну економію.

При установці тритарифного лічильника, вам відкриваються три часові зони тарифікації. У години найвищого навантаження на електромережу (з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00) тариф підвищується до так званого "пікового" рівня, який у 1,5 раза вищий за звичайний. У нічний годинник (з 23:00 до 7:00) застосовується тариф в 0,4 від звичайного, а в інший час (з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00, з 22:00 до 23:00) – стандартні тарифи на електроенергію. Для оптимізації витрат необхідно мінімізувати споживання електроенергії в "пікові" години, коли вартість кіловата значно зростає, і максимізувати його використання у нічний час, де тарифи вигідніші.

Обігрівачі Тепломакс дають змогу з максимальним комфортом використовувати знижені тарифи. Завдяки програматору вам не потрібно постійно стежити за роботою пристрою – просто задайте час, коли обігрівач буде працювати, і насолоджуйтесь теплом.

Економія на електричному опаленні

Грійте приміщення, а не вулицю

Найпоширеніша проблема – тонкі стіни, які є провідниками тепла з приміщення на вулицю. Підвищити ефективність роботи обігрівачів у такій ситуації можна з використанням звичайної фольги, яку слід розмістити між бетонною основою та обігрівачем, особливо якщо це настінний пристрій. У цьому випадку фольга гратиме роль екрану, направляючи промені тепла в приміщення, а не на обігрів стіни.

Також можна обмотати задню частину обігрівача так, щоб блискуча сторона виявилася спрямованою до пристрою, а матова - назовні. Цей спосіб дозволить спрямувати потік тепла всередину кімнати, мінімізуючи нагрівання стінки. Внаслідок цього потужність обігрівача збільшиться на 1,5-2 рази, не вимагаючи додаткових енерговитрат.

Також, приставивши фольгу до задньої частини опалювального радіатора, можна досягти аналогічного ефекту. Таким чином, не доведеться додатково витрачати електроенергію, щоб створити комфортніші умови в будинку, покращивши тепловіддачу обігрівачів.

Якщо вам потрібне універсальне рішення для енергоефективного опалення - залишайте заявку на нашому сайті, і менеджери допоможуть вам визначитися з вибором!