Обігрівачі, що працюють без електрики

Влада попереджає, що в багатоквартирних будинках можливі перебої з опаленням, які можуть тривати кілька днів або навіть тижнів. У цей час українцям наполегливо рекомендують економити електроенергію та утриматися від використання електрообігрівачів.

Сьогодні ми підготували добірку обігрівачів, які працюють без електрики, які можуть бути корисними у підготовці до невизначеного опалювального сезону. Деякі їх можна виготовити своїми руками.

Важливо: будьте обережні з будь-якими горючими матеріалами у вашому будинку. Тримайте під рукою вогнегасник і не залишайте обігрівачі без нагляду. Зберігайте тепло та безпеку.

Види обігрівачів, що працюють без електрики

Газові обігрівачі

Газові обігрівачі є зручним та практичним пристроєм, який поєднує функції обігріву та приготування їжі. Вони ідеальні для використання на вулиці, на кемпінгах чи зимовій рибалці, де потрібна мобільність та ефективність.

Подвійне призначення:

Подібні обігрівачі здатні не тільки зігрівати простір, але й використовуватися для приготування їжі, що робить їх незамінними в умовах обмеженого доступу до традиційних джерел тепла та кухонних приладів.

Де можна придбати:

Широкий асортимент газових обігрівачів представлений на AliExpress, де можна знайти пристрої різних моделей та характеристик. Однак важливо пам'ятати, що обігрівачі зазвичай продаються без газових балонів, які необхідні для їхньої роботи.

Де придбати газові балони:

Газові балони для таких обігрівачів можна придбати у туристичних магазинах. Вони зазвичай продаються окремо і бувають різного обсягу, що дозволяє вибрати найбільш вдалий варіант для конкретних потреб.

Гасові обігрівачі: універсальне рішення для обігріву та готування.

Гасові обігрівачі можуть ефективно використовуватись як на вулиці, так і в житлових приміщеннях. Вони відрізняються безпечною та зручною конструкцією, забезпечуючи достатній рівень тепла для обігріву кімнати. У середньому одного бака гасу вистачає на 15-18 годин роботи. Деякі моделі таких обігрівачів мають подвійне призначення, дозволяючи не лише зігріватися, а й готувати їжу.

В Україні гасові обігрівачі стали дефіцитним товаром, однак їх досі можна знайти на OLX або замовити AliExpress за ціною від 1500 грн.

Спиртовий пальник

Спиртовий пальник, або спиртовка, це простий і ефективний обігрівач, який можна зробити всього за 10 хвилин. Вона не тільки допоможе зігрітися, а й може використовуватися для нагрівання води в металевому кухлі. Для виготовлення цього пристрою знадобляться мінімальні матеріали та інструменти.

Необхідні матеріали:

 • Дві бляшанки від напоїв
 • Канцелярська кнопка
 • Етиловий спирт (етанол)
 • Фольга
 • Монета

Інструкція з виготовлення:

Підготовка банок: відріжте нижні частини обох бляшанок. Вони стануть верхньою та нижньою частинами спиртування.

Створення отворів: в одній з відрізаних банок виконайте невеликі отвори по колу та центру за допомогою кнопки канцелярії. Це буде верхня частина пальника, через яку виходитиме полум'я.

З'єднання частин: на іншій відрізаній банці зробіть невеликі вигини по краях, щоб можна було легко з'єднати обидві частини. Вставте одну частину в іншу, щоб створити компактний корпус пальника.

Заправка спиртом: залийте всередину пальника спирт етиловий.

Підготовка до розпалювання: розкладіть фольгу під пальником і налийте трохи спирту. Це допоможе рівномірно розподілити тепло і запобігатиме розбризкуванню спирту при запаленні.

Запалюйте: встановіть пальник на фольгу та підпаліть спирт. Після того, як спирт на фользі згорить, полум'я стане більш рівномірним і стабільним.

Запобіжні заходи:

 • Тримайте спиртовку далеко від легкозаймистих матеріалів.
 • Використовуйте вогнетривку підставку для спиртування.
 • Ніколи не залишайте пальник без нагляду.
 • Переконайтеся, що у вас є вогнегасник на випадок непередбачених ситуацій.

Це просте спиртування допоможе вам зігрітися і забезпечити невелике джерело тепла в домашніх умовах.

Обігрівачі, що працюють без електрики

Міні-камін з декоративним камінням

Мініатюрний настільний біокамін можна легко зробити із доступних матеріалів. Цей компактний обігрівач не тільки додасть затишку будь-якому приміщенню, але стане стильним елементом декору.

Що знадобиться:

 • Бетонний горщик
 • Чайна свічка
 • Скляний свічник
 • Скляне декоративне каміння
 • Біоетанол (паливо для звичайних камінів)

Як зробити міні-камін:

1. Насипте на дно бетонного горщика скляне декоративне каміння (або гальку).

2. Поставте скляний свічник усередину і засипте його скляним камінням.

3. Налийте поверх біоетанол.

4. Обережно підпаліть біоетанол.

Примітка з безпеки: будьте обережні при використанні міні-камінів з біоетанолом, оскільки він легко спалахує. Завжди заливайте паливо і запалюйте вогонь з дотриманням усіх запобіжних заходів, щоб уникнути серйозних опіків.

Сучасні обігрівачі, що працюють без електрики

Якщо ви шукаєте ефективний обігрівач без електрики, обігрівачі Тепломакс стануть відмінним вибором. Ці пристрої дозволяють заощадити до 50% на опаленні приміщень завдяки унікальній технології розподілу тепла.

Однією з ключових переваг обігрівачів Тепломакс є їхня здатність зберігати тепло ще протягом 4 годин (залежно від розміру самого обігрівача та рівня теплоізоляції приміщення) після відключення електрики, завдяки їхній унікальній здатності накопичення тепла. Це робить їх незамінними у разі екстрених чи віялових відключень електропостачання, забезпечуючи безперервне тепло навіть у критичних ситуаціях.

Економія та ефективність:

Обігрівачі Тепломакс рівномірно розподіляють тепло по всій своїй довжині, створюючи теплову завісу, яка знижує загальні втрати теплової будівлі. Така конструкція значно підвищує ефективність опалення, забезпечуючи більш стабільну та комфортну температуру усередині приміщення.

Розумне управління:

Обігрівачі Тепломакс оснащені системою клімат-контролю та програматором, що дозволяє гнучко налаштовувати температуру як самого обігрівача, так і приміщення залежно від часу доби та днів тижня. Ця функція особливо корисна для оптимізації енергоспоживання: обігрівачі можна запрограмувати на мінімальну підтримку температури в неробочі години та на комфортне обігрів у робітники, що суттєво знижує витрати на опалення.

Інші переваги обігрівачів Тепломакс:

 • Програма дозволяє налаштовувати графіки роботи обігрівачів під ваші потреби. Ви можете встановити автоматичне зниження температури в неробочі години та її підвищення перед початком роботи або тренувань. Це допомагає економити енергію та підтримувати комфортну температуру саме тоді, коли це необхідно.
 • Легка установка та мобільність обігрівачів роблять їх зручними у використанні.
 • Високий рівень безпеки та якість продукції підтверджені відповідними сертифікатами.
 • Обігрівачі створюють приємний мікроклімат, рівномірно розподіляючи тепло без пересушування повітря.

Енергозберігаючі обігрівачі для дому від Тепломакс ідеально підходять для обігріву Вашої оселі в період відключення електроенергії. Їх продумана конструкція та функціональні можливості роблять їх відмінним рішенням для створення комфортного мікроклімату та зниження експлуатаційних витрат.