Опалення у магазині

Проектування системи опалення для магазину чи супермаркету суттєво відрізняється від вибору опалювального обладнання для об'єктів аналогічного розміру, але з іншим призначенням.

Особливості торгових приміщень припускають наявність кількох зон із різними температурними режимами. Холодильні відділи, кулінарія, пекарський цех, гастрономія та склад вимагають специфічного теплового навантаження для кожної ділянки. При розрахунку системи опалення також важливо враховувати постійний потік відвідувачів.

Зниження тепловтрат в опалюваному будинку

Для якісного опалення великої будівлі, створення комфортного мікроклімату для покупців та персоналу, а також забезпечення надійної роботи торгового обладнання необхідно зменшити тепловтрати. Ефективне зниження тепловтрат досягається за рахунок наступних заходів:

 • Організація опалювального тамбуру між двома дверима на вході.
 • Встановлює повітряно-теплову завісу у вхідному отворі для відсікання холодного повітря.
 • Відділення торгового залу від складських приміщень повітронепроникною стіною.

Дотримання цих рекомендацій підвищить ефективність будь-якої обраної системи опалення для магазину.

Підбір методу опалення в магазині

При виборі опалювальної системи для магазину в першу чергу необхідно враховувати автономність будівлі. Якщо підприємство перебуває у житловому комплексі, найбільш економічним варіантом буде підключення до центральної системи теплопостачання.

Додаткові джерела тепла

Для локального обігріву певних зон або як додаткові джерела тепла можна використовувати інфрачервоні обігрівачі та теплові пушки.

Окремі супермаркети

Для супермаркетів, що окремо стоять, віддалених від міської теплоцентралі, потрібне проектування автономної системи опалення. Така система може бути заснована на водяному, повітряному чи електричному методі обігріву.

Водяний спосіб обігріву магазину

Водяне опалення можна використовувати як у вбудованому магазині, так і в окремій будівлі. Теплоносій у такій системі може подаватися або від центральної ТЕЦ, або від власної котельні, що працює на газі чи інших видах палива.

Основний елемент водяної системи опалення – котел, з якого гаряча вода за спеціально прокладеними магістралями надходить до обігрівальних приладів усередині об'єкта, таких як конвектори, радіатори та тепловентилятори.

Опалення у магазині

Повітряне опалення магазину

Для організації повітряного опалення можна використовувати центральний кондиціонер. Розігріте повітря подається в торгові приміщення через спеціальні димарі. Припливно-витяжна вентиляція з функцією рекуперації повітря допоможе заощадити енергію, тому що дозволяє використовувати тепло витяжного повітря для підігріву припливного.

Комбіноване опалення магазину

Комбінована система, що поєднує водяне та повітряне опалення, дозволяє більш ефективно підтримувати потрібний температурний режим у різних зонах магазину. Наприклад, водяне опалення може використовуватися для основної площі, а повітряне – для окремих ділянок, що потребують швидкого прогрівання.

Електричний обігрів магазину

Для електричного обігріву магазинів є різні прилади, включаючи конвектори, тепловентилятори, масляні радіатори, інфрачервоні обігрівачі та радіатори Тепломакс.

Хоча висока вартість електроенергії обмежує постійне використання цих пристроїв, вони добре підходять для локального та швидкого обігріву невеликих ділянок. Виняток становлять інфрачервоні обігрівачі, які завдяки своїй ефективності та відносно низькому енергоспоживання можуть використовуватися у великих приміщеннях. З мінусів ІЧ-обігрівачів варто виділити те, що вони пересушують повітря, не забезпечують циркуляцію повітря і є не найбезпечнішим способом обігріву.

Завдяки ретельному аналізу ринку та досвіду, витягнутому з помилок інших виробників електричних обігрівачів, компанія Тепломакс розробила ідеальний варіант опалення для магазину: економічний, стильний та, найголовніше, безпечний.

Переваги обігрівачів Тепломакс:

 • Циркуляція повітря: обігрівачі Тепломакс використовують метод комбінованого обігріву, який рівномірно прогріває предмети і повітря в приміщенні. Це забезпечує кращу циркуляцію повітря та створює комфортні умови для перебування.
 • Економія електроенергії: обігрівачі оснащені програматорами, які оптимізують витрати електроенергії відповідно до потреб приміщення чи часу доби. Це дозволяє заощадити до 50% на платежах за опалення.
 • Безпека: високий рівень безпеки забезпечується датчиками температури поверхні та вбудованим захистом від перегріву. Це дозволяє використовувати обігрівачі Тепломакс без ризику отримання опіків у різних умовах.
 • Довгий термін служби: обігрівачі Тепломакс виготовлені із високоякісних матеріалів та мають гарантію 7 років. Це гарантує їх довговічність та надійну роботу протягом багатьох років.
 • Управління з телефону: спеціальна програма дозволяє керувати обігрівачами за допомогою смартфона з будь-якої точки світу, забезпечуючи максимальний комфорт та зручність використання.
 • Функція накопичення тепла: обігрівачі Тепломакс накопичують тепло під час роботи та продовжують обігрівати приміщення ще тривалий час після вимкнення, підтримуючи комфортну температуру протягом кількох годин.
 • Відсікання мостів холоду: розміщення обігрівача під вікном створює ефективну теплову завісу, що перешкоджає витоку тепла з приміщення.
 • Комфорт та естетика: обігрівачі Тепломакс компактні, безшумні під час роботи та мають стильний дизайн. Компанія також пропонує індивідуальні замовлення, що враховують усі вимоги клієнта до розміру, кольору, покриття та способу встановлення.

Обігрівачі Тепломакс вирішують проблеми, з якими стикаються інші моделі, та є найкращим вибором для ефективного опалення магазину. Вони забезпечують комфортні умови, економлять електроенергію та гарантують безпеку. Вибираючи Тепломакс, ви отримуєте надійне та довговічне рішення для опалення вашого будинку чи магазину.