Повітряне опалення в теплиці: переваги та недоліки

Повітряне опалення теплиць - це спосіб обігріву, в якому використовується повітря для передачі тепла. У такій системі повітря нагнітається вентилятором через теплообмінник, де він нагрівається, а потім розподіляється по теплиці. Такий пристрій називається тепловентилятором або повітряно-опалювальним агрегатом.

Вимоги до системи опалення теплиці

Рослини чутливі до змін кліматичних умов і потребують постійного підтримання точного температурного режиму в теплиці. Крім того, система опалення повинна відповідати таким вимогам:

 • Надійність: важливо, щоб конструкція включала декілька обігрівачів. У разі поломки одного пристрою його зону обслуговуватиме сусідній прилад.
 • Ефективність: система має підтримувати температуру повітря на рівні 20-25 ° С цілодобово. Тепле повітря повинне прогрівати верхній шар ґрунту, не піднімаючись до перекриття теплиці.
 • Економічність: для раціонального використання енергоресурсів персонал повинен мати можливість регулювання потужності та швидкості повітряного потоку залежно від зовнішніх погодних умов.
 • Довговічність: термін служби обладнання залежить від властивостей матеріалів (зносостійкість, антикорозійне покриття).
 • Простота конструкції: елементи нагрівача повинні бути легко ремонтованими або замінними, щоб уникнути тривалого простою пристрою.
 • Автоматичне управління: оснащення системою автоматики унеможливлює температурні стрибки, що позитивно позначається на рослинах.

Переваги повітряного опалення в теплиці:

 • Швидке прогрівання великих просторів: тепловентилятори ефективно та швидко нагрівають великі обсяги повітря.
 • Можливість відключення обігріву окремих зон: можна вибірково обігрівати певні ділянки теплиці, що дозволяє заощаджувати енергію.
 • Відсутність продуктів горіння та відпрацьованих газів: усередині теплиці не утворюються шкідливі речовини, що є сприятливим для рослин.
 • Пожежна безпека: тепловентилятори вважаються безпечними з погляду пожежної безпеки.

Недоліки повітряного опалення у теплиці

Теплиці часто страждають від значних тепловтрат. Якщо ви вирішите встановити повітряне опалення у своїй теплиці, то доведеться витратити ще й установку повітряної завіси на вході, яка зможе підвищити ефективність та економічність системи опалення на 25–30%.

Повітряне опалення має на увазі перенесення тепла від нижньої частини теплиці до верхньої зони. Така система вимагає великої кількості повітря, що призводить до необхідності використання широких повітроводів, які займають простір під стелею. Це може вплинути на архітектуру та дизайн приміщення. Повітряне опалення також має низьку інерційність: при включеній системі тепло відчувається відразу, але при відключенні приміщення швидко остигає, що є значним недоліком порівняно з водяним опаленням.

Повітряне опалення в теплиці

Повітряне опалення підходить для великих будівель та приміщень різного призначення, таких як будинки, офіси та промислові приміщення. Однак, для невеликих будівель (теплиці, прибудови тощо) його вартість може бути високою. У той же час, для деяких приміщень, де рівномірне нагрівання не є критичним, такі системи ідеальні. Це можуть бути дачі, заміські будинки, майстерні та невеликі склади.

Якщо теплиця має лише один шар плівки, це може виявитися недостатньо для ефективного утеплення. Один шар плівки не здатний захистити теплицю від перепадів температур, тому температура всередині може сильно коливатися. Для опалення такої теплиці потрібно більше тепловентиляторів. На наш досвід, економічно доцільніше використовувати не менше двох шарів плівки або ефективніший матеріал для утеплення.

Альтернатива повітряного опалення у теплиці

Використання електричних обігрівачів ТеплоМакс для опалення теплиць це надійний спосіб скоротити витрати на опалення до 50%. Теплиці часто стикаються з проблемами опалення через неякісну герметизацію або неправильно підібрані матеріали. Електричні обігрівачі ТеплоМакс створюють рівномірну теплову завісу, яка знижує втрати тепла, усуваючи мости холоду та підтримує комфортні умови для рослин.

Перегрів листя, обмежений доступ до світла та нерівномірний розподіл тепла – це лише частина складнощів, з якими стикаються власники теплиць узимку.

Обігрівачі для теплиць Тепломакс усувають ці проблеми. Ось основні переваги обігрівачів ТеплоМакс:

 • Економія тепла: ці обігрівачі забезпечують рівномірний розподіл тепла, що дозволяє значно знизити втрати тепла і скоротити витрати на опалення.
 • Надійність при збоях: ТеплоМакс може підтримувати температуру в теплиці навіть після відключення електроживлення до 4 годин, залежно від рівня теплоізоляції.
 • Програмований таймер: можливість точного налаштування температурного режиму в залежності від потреб рослин. Ви можете встановлювати температурні параметри з телефону з будь-якої точки, що унеможливлює постійну присутність поряд з теплицею для контролю роботи обігрівача.
 • Підвищена комфортність: створення стабільних умов зростання рослин за рахунок підтримки постійної температури та усунення різких коливань.
 • Підтримка рівня вологості: вони не пересушують повітря.
 • Рівномірний розподіл тепла: забезпечують рівномірне обігрів усієї теплиці. На відміну від інфрачервоних обігрівачів, що нагрівають стебла рослин, залишаючи коріння холодними, що може уповільнити обмін речовин та засвоєння мікроелементів, обігрівачі ТеплоМакс створюють сприятливі умови для росту рослин.
 • Циркуляція повітря: сприяють руху повітря навколо рослин, що покращує розподіл тепла та вологи, запобігає розвитку плісняви ​​та інших захворювань.
 • Екологічна безпека: обігрівачі ТеплоМакс екологічно чисті, тому що не використовують паливні види палива та не виділяють шкідливих речовин в атмосферу.

Обігрівачі ТеплоМакс – це не тільки ефективне, але й зручне рішення для створення оптимального мікроклімату в теплиці, що дозволяє заощадити на витратах на опалення та забезпечити здорове зростання ваших рослин.